Skip to main content

Новини

Щодо суцільних рубок і відновлення лісу на них

Щодо суцільних рубок і відновлення лісу на них

19 січня 2022

Виконуючи функції з оздоровлення лісів, ДП "Жовтневе лісове господарство" щороку визначає ділянки, які потребують оздоровчих заходів. Нажаль, при відсутності на теперішній час державних програм підтримки наукових досліджень хвороб та шкідників лісу, розробкою новітніх технологій вирішення цієї проблеми українські науковці не займаються. Тому основним засобом боротьби за збереження лісів при значних спалахах захворювань стало санітарне рубання суцільне (СРС).

Жовтневий лісгосп у різних насадженнях змушений вирубувати суцільним способом близько 110 га. Цей обсяг знаходиться в межах середніх показників по Харківській області (що вказує на рівномірність поширення хвороб і шкідників) та щороку збільшується (це вказує на загальне погіршення стану деревостанів).

Процес створення "Смарагдового джерела" триває

Процес створення "Смарагдового джерела" триває

18 січня 2022

Процес створення "Смарагдового джерела" триває.

11 січня відбулося перше засідання робочої групи при Департаменті екології ХОДА зі створення регіонального ландшафтного парку «Смарагдове джерело». За висновками науковців Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна ця територія природно-заповідного фонду має охопити 6173,03 гектари – на яких природні комплекси нагірних дібров та заплави р. Уди збереглися в найкращому стані.

Метою ж самої наради було з’ясування готовності землекористувачів цих 6173,03 гектарів погодити включення до ландшафтного парку ділянок, якими вони користуються. Левова їх частка, 5365,74 га, знаходяться в користуванні нашого підприємства – ДП «Жовтневе лісове господарство». Таке співвідношення (найкраще збережені природні ділянки по 5 ОТГ знаходяться в користуванні певного підприємства) є очікуваним – адже всю свою історію, з 1929 року, наша діяльність була спрямована на збереження та відновлення лісів.

Реформа лісового господарства

Реформа лісового господарства

17 січня 2022

2021 рік: реформу лісового господарства Жовтневий лісгосп почав впроваджувати заздалегідь.

Ефективна діяльність підприємства неможлива без розвитку його матеріально-технічної бази і підтримки в колективі сприятливої атмосфери. Важливості цих моментів Жовтневий лісгосп завжди приділяв необхідну увагу.

В листопаді 2021 року середня заробітна плата по підприємству склала 22.090 грн., в грудні – 25.100 грн., на оздоровлення за рахунок підприємства в минулому році було відправлено понад 100 осіб.

В січні цього року 20 людей відпочнуть на гірськолижних курортах.

Викрито новий черговий злочин Жовтневого лісгоспу!

Викрито новий черговий злочин Жовтневого лісгоспу!

17 січня 2022

"Вчергове викрито новий черговий злочин Жовтневого лісгоспу!!!!!!"

На минулому тижні директор ТОВ "Адеона" і ТД "Старк Мінерал Груп" (основний вид діяльності – «Оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням») Сергей Кудрявцев знов оголосив, що знов спіймав на гарячому наше підприємство – і знов на території Мерчицького лісництва. Він виявив, що проведені в кінці 2021 року рубки в його 92 і 94 кварталах на середину січня не були закриті - на розчищених ділянках лишилася купа небіркованої (неприйнятої) деревини.

Все це, до речі, так і є – ну, майже все, адже щодо низки бірок - присипаних снігом, або закритих сусідніми колодами - пан Кудрявцев заявив, що їх нема. Бо сніг на спилах він не розчищав, а колоди не рухав.

Обережно: фейки!!!

Обережно: фейки!!!

10 січня 2022

Активісти продовжують поширювати фейки про Жовтневий лісгосп.

29 грудня відбулася прес-конференція "Створення регіонального ландшафтного парку «Смарагдове джерело». Судячи з виступів спікерів, головною причиною цієї ініціативи є знищення лісів Жовтневим лісгоспом.

Активістка Безлюдівської територіальної громади Любов Однороб заявила, що «Ліс може загинути, бо ми бачимо, що ліс вирубується дуже нещадно». Їй вторила мешканка Хорошевого Олена Котельникова: «Все уничтожается у нас на глазах, такое ощущение, что реально все хотят срезать и вывезти, пока заповедник не создали».

«Реально все хочуть зрізати»… - таке враження, що активісти існують в якійсь іншій реальності. У 2021 році на території Жовтневого лісгоспу в рубку було виділено 3306,5 гектар, з них суцільні санітарні були призначені усього на 142,4 – на 4,3% від загальної площі рубок! На 95,7%, що лишилися, були призначені вибіркові санітарні рубки, під час яких з деревостану вибираються тільки окремі дерева. Нефахівець вже через декілька років не помітить, що на таких ділянках відбувалася рубка! (https://www.facebook.com/jovtlis/posts/3149509831984328)

З наступаючим Новим 2022 роком!!!

З наступаючим Новим 2022 роком!!!

30 грудня 2021

Я вірю, що в більшості українських домівок стоїть новорічна красуня, яку три, чотири чи п’ять років тому спеціально для цього і посадили руки лісівника, саме для відчуття свята та дива. В ці святкові дні я хочу побажати всім нам дива, мирного неба, здоров’я та достатку. А також, щоб людина і дерево зустрічалися частіше, ніж раз на рік. До зустрічі у лісі! Гарних вам свят!

Директор ДП «Жовтневий лісгосп»
Руслан Чагаровський

Як встановити та доглядати новорічну ялинку

Як встановити та доглядати новорічну ялинку

28 грудня 2021

Пухнаста лісова гостя приносить в будинок запах зимового лісу, смоли, хвої, такий знайомий з дитинства, що наповнює будинок казковою атмосферою дива, що наближається. Але на відміну від штучних красунь, справжня ялинка вимагає правильного догляду та надійної установки. За рекомендаціями з приводу зберігання та місця установки новорічної красуні звернемось до провідного інженера лісових насаджень Алли Терещенко:

"Придбавши ялинку, не можна дерево одразу заносити до теплої оселі, ялинка повинна постояти деякий час в прохолодному місці: коридорі, тамбурі чи закритому балконі, приблизно десь два-три дні, щоб ялиночка поступово адаптувалася до тепла.

Лісова охорона. Новорічні ялинки

Лісова охорона. Новорічні ялинки

24 грудня 2021

У передноворічні дні українські ринки рясніють ялинками, адже розпочалася ялинкова кампанія. Це дуже напружений період для робітників лісгоспу через поширення самовільних порубів новорічних красунь. Харківське ОУЛМГ спільно з лісовою охороною Жовтневого лісгоспу проводить рейдову роботу по недопущенню незаконних порубів новорічних ялинок.

Щоб прикрасити свою оселю новорічною красунею, не варто поспішати в ліс з ... сокирою і самовільно вирубувати ялинку.

За нелегальну заготівлю та продаж новорічних ялинок, слідує покарання, передбачене ст. 246 КК України «Незаконна порубка лісу».

Отже, ялинки в Україні потребують додаткового захисту від незаконної вирубки, але найбільший ефект буде тоді, коли кожний з нас усвідомить сам факт шкоди, нанесений навколишньому природному середовищу.

Новорічні ялинки

Новорічні ялинки

08 грудня 2021

Розпочинається сезон продажу новорічних ялинок. ДП "Жовтневий лісгосп" пропонує новорічні ялинки породи сосни звичайної  ЦІНИ 

Новорічні ялинки можна придбати у Валківському, Водолазькому, Васищевському, Золочівському, Люботинському, Мереф'янському, Мерчанському, Рокитянському та Коломацькому лісництвах. Також пропонуємо в’язані ялинки з живих соснових гілок. Це дуже гарна альтернатива для святкової прикраси вашого дому, адже не потребує зрубу всього дерева. Живі новорічні ялинки (сосни звичайні) заготовлюються на спеціальних плантаціях або під час проведення рубок формування та оздоровлення лісів. Заготівля ялинок може також проводитись за заявками торгівельних організацій та споживачів.

Рубки в околицях Хорошевого є абсолютно законними

Рубки в околицях Хорошевого є абсолютно законними

04 грудня 2021

Рубки в околицях Хорошевого є абсолютно законними. Щоб зняти претензії хорошівців до санітарно-вибіркових рубок, які в даний час здійснюються навколо їх селища, 30 листопада головний лісничий підприємства Олексій Косов і лісничий Васищівського лісництва Олег Волос відповіли стосовно даних заходів тим, хто цікавився, на всі питання: https://youtu.be/gDddRskoKtw?t=174