Skip to main content

Новини

Нарада з користувачами мисливських угідь

Нарада з користувачами мисливських угідь

19 травня 2023

19.05.2023 проведена нарада з користувачами мисливських угідь по філії «Жовтневе лісове господарство» ДП «Ліси України». Учасники наради
обговорили актуальні питання щодо охорони тваринного світу та були розглянуті питання:

  • Здійснення біотехнічних та інших заходів , запроектованих у проектах організації та розвитку мисливського господарства;
  • Укладання договорів про умови ведення мисливського господарства;
  • Роз’яснювальна робота серед населення;
  • Ведення мисливського господарства в умовах воєнного стану.
День вишиванки

День вишиванки

18 травня 2023

Вишиванка – це не лише особливий елемент святкового національного одягу, але й важлива частина культури українського народу. Вона має величезне значення для кожного українця. 18 травня 2023 року працівники філії «Жовтневе лісове господарство» привітали учнів Утківського шкільного лісництва з днем вишиванки, подарували їм солодощі та висадили на території парку школи самшити та ялівці. Також в цей день завершили роботи по висіванню насіння сосни звичайної в теплицях, розсадниках та міні парників створених в лісових обходах. В умовах війни з росією та надзвичайної консолідації українського суспільства День вишиванки є ще одним приводом заявити про те, що ми – українці, вільний народ незалежної держави. Вишиванка є символом єднання, солідарності і підтримки. У нашій боротьбі за свободу та незалежність вишиванка оберігає нас своєю силою.

Cемінар-навчання з питань охорони лісів від пожеж

Cемінар-навчання з питань охорони лісів від пожеж

18 травня 2023

На базі філії «Жовтневе лісове господарство» ДП «Ліси України» 18.05.2023р. було проведено одноденний семінар–навчання фахівців галузі з питань охорони лісів від пожеж. Проблема охорони лісів від пожеж – одна з найбільш складних, які вирішуються працівниками лісового господарства всієї України. Згідно діючого законодавства порушення «Правил пожежної безпеки в лісах», а також знищення або пошкодження лісу в результаті підпалу, або необережного поводження з вогнем відносяться до лісопорушення. Винні в порушені «правил пожежної безпеки в лісах» підлягають штрафу, що накладається в адміністративному порядку. Якщо порушення цих правил несе за собою знищення або пошкодження лісу, винуватці притягаються до адміністративної відповідальності і крім цього несуть матеріальну відповідальність в розмірі відшкодування вартості нанесеної шкоди лісовому господарству.

Відбулись практичні навчання на тему гасіння лісових пожеж. Метою навчання було практичне відпрацювання взаємодії лісової охорони, відомчої пожежної охорони філії, ГУ ДСНС в Харківській області та ГУ ГП в Харківській області під час гасіння лісових пожеж різного рівня складності.

Cемінар-навчання з питань лісозахисту

Cемінар-навчання з питань лісозахисту

16 травня 2023

У приміщенні філії «Жовтневе лісове господарство» відбувся семінар-навчання з питань лісозахисту. Участь в роботі семінару взяли спеціалісти Північно – Східного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Харківлісозахист», та інженери охорони і захисту лісу філій ДСГП «Ліси України». Основні питання семінару були зосереджені на організації захисту лісів, своєчасному виявленні та локалізації осередків стовбурових та карантинних видів шкідників та хвороб лісу, а також на проведенні заходів з поліпшення санітарного стану лісів у відповідності до «Санітарних правил в лісах України». Також наголошено на методах організації нагляду за хвоєгризними та листогризними шкідниками, біології основних видів шкідників, заходах боротьби з шкідниками та хворобами в лісових насадженнях, розсадниках та лісових культурах.

Готуй сани влітку

Готуй сани влітку

25 квітня 2023

Завершився опалювальний сезон, який прогнозували, буде найскладнішим. Лісівники філій Слобожанського лісового офісу доклали усіх зусиль, аби у цей період максимально забезпечити дровами населення та соціальні заклади, а також захисників на фронті та соціальні верстви Харківщини. Попит на дрова зберігається майже увесь рік, тож лісові господарства продовжують реалізувати паливну деревину і пропонують населенню вже зараз, допоки немає ажіотажу та черг, потурбуватися про тепло в домівці холодну пору року читати далі...

Єдині правила для сталого розвитку лісів

Єдині правила для сталого розвитку лісів

22 березня 2023

В Україні встановили єдині правила для сталого розвитку лісів будь-яких розмірів Правила охоплюватимуть самозаліснені ділянки в усіх полезахисних лісових смугах, розташованих на землях сільськогосподарського призначення. Документ розроблений на виконання Закону України від 20 червня 2022 р. №2321-ІХ “Про збереження лісів”. Завдяки цьому в Україні діятимуть єдині правила для впорядкування лісів усіх форм власності, незалежно від їх площі. Порядок передбачає: постійне оновлення інформації про ліси, адже матеріали лісовпорядкування розроблятимуться в електронному вигляді й будуть вноситись в єдину електронну таксаційну і картографічну базу даних; залучення громадськості до підготовки процедури лісовпорядкування на різних етапах її здійснення; врахування оцінки впливу на довкілля при плануванні процедури лісовпорядкування.

ДП "Ліси України"
Слобожанський лісовий офіс
Телеграм-канал: https://t.me/yseProlis
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

Лісівники забезпечують деревиною потреби ЗСУ

Лісівники забезпечують деревиною потреби ЗСУ

17 березня 2023

Понад 17000 м³ деревини передали лісівники Полтавщини та Харківщини для потреб ЗСУ.  Таку кількість деревини відправили лісогосподарські філії Слобожанського лісового офісу для потреб військових з початку повномасштабного вторгнення. Це кругла деревина та пиломатеріали, які є надважливими на фронті та використовуються для будівництва оборонних споруд, бліндажів та переправ. За понад рік війни лісівники філій передали 12976 кубм лісоматеріалів круглих та 2603 пиломатеріалів, а також 1770 кубм дров паливних, які використовують хлопці для обігріву бліндажів та зігріваються на блокпостах. Продовжуємо допомагати військовим. У 2023 році лісогосподарські підприємства відправили 1057 кубм деревини на Донецький та Запорізький напрямки. Працюємо далі! Готуємося до посадкової кампанії та пожежонебезпечного періоду – викопуємо посадковий матеріал, підготовлюємо ґрунт, перевіряємо техніку та інвентар. Бережемо наші ліси та віримо в Перемогу!

ДП "Ліси України"
Слобожанський лісовий офіс
Телеграм-канал: https://t.me/yseProlis
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

Затримали крадія лісу

Затримали крадія лісу

16 березня 2023

У Бабаївському лісництві Жовтневого лісового господарства лісівники виявили крадіжку деревини. Незаконну заготівлю лісу зафіксували працівники державної лісової охорони у ході патрулювання лісовими масивами. На місці злочину затримали чоловіка, який без будь-яких відповідних документів спилював дерева. Зокрема, зловмисником було незаконно зрубано 9 дерев сосни звичайної, загальним об’ємом 4,5 кубм. На місце події викликано поліцію. Особу правопорушника встановлено. На винуватця чекає кримінальна відповідальність. Попередня сума збитків за незаконно заготовлену деревину складає 54 928 тис. грн.

ДП "Ліси України"
Слобожанський лісовий офіс
Телеграм-канал: https://t.me/yseProlis
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

Школярі розвісили шпаківні для птахів

Школярі розвісили шпаківні для птахів

15 березня 2023

Школярі розвісили шпаківні для птахів. Будиночки для пернатих прилаштували у лісових масивах Бабаївського лісництва Філії "Жовтневе лісове господарство". Шпаківні виготовили працівники лісництва та зі школярами Утківського та Бабаївського учнівських лісництв закріпили на деревах. Такий захід провели лісівники під час візиту дітей до лісництва. Також розповіли учням про дерева, сіянці, які будуть висаджувати навесні, та про перелітних птахів. Працівники Жовтневої філії щорічно виготовляють десятки шпаківень, які спільно з дітьми розвішують на деревах по всій території лісового господарства. А ми нагадуємо, що учасники флешмобу #моя_весна_слобожанський_лісовий_офіс також можуть змайструвати будиночок для "санітарів лісу". Фото завантажити на сторінку та взяти участь у розіграші подарунків.

Деталі, за посиланням: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=138694579122354&set=pb.100089454368531.-2207520000.&type=3

ДП "Ліси України"
Слобожанський лісовий офіс
Телеграм-канал: https://t.me/yseProlis
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

Гаряча лінія ДП "Ліси України"

Гаряча лінія ДП "Ліси України"

08 березня 2023

Якщо ви стали свідком НЕЗАКОННОЇ РУБКИ або вам відомо про КОРУПЦІЮ в лісовому господарстві на території Полтавської або Харківської областей, повідомляйте про це на гарячу лінію ДП "Ліси України".

Як звернутися?

  • Безкоштовна пряма лінія: 0800334105
  • Електронна пошта для звернень pravda@e-forest.gov.ua

Якщо ви побачили незаконні рубки, нелегальні пилорами, підозрілий вантаж з деревиною чи інші факти - повідомляйте нам. Це допоможе нашому Департаменту безпеки. Реагуємо на кожне звернення!

ДП "Ліси України"
Слобожанський лісовий офіс
Телеграм-канал: https://t.me/yseProlis
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України